×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
حجت الاسلام رستمی:‌ مسئولین امانتدار دستاوردهای انقلاب اسلامی باشند


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تهران پرس، حجت الاسلام رستمی در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های بنیان گذار انقلاب اسلامی که پیش از ظهر امروز برگزار شد، در سخنانی با تاکید بر اینکه برگزاری این نوع مراسمات فرصت خوبی برای بازخوانی آنچه را که امام (ره) ما را به آن دعوت کرد به شمار می‌رود، گفت: شهید مطهری در توصیف شخصیت امام خمینی تاکید می‌کند من چهار بخش از ایمان را در ایشان دیدم. ازجمله ایمان به خدا و ایمان به راهی که انتخاب کرده بود؛ ایشان همچنین به مقاومت و حرکت در مسیر نورانی دین و تسلیم نشدن ایمان داشت. در واقع هدف امام در انقلاب یک هدف کوتاه مدت نبود و ایشان آینده بلندمدتی را برای انقلاب اسلامی ترسیم کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و در تمام دوران سختی نیز لحظه‌ای از کاهش و کمرنگ شدن اهداف انقلابی را در ایشان نمی‌بینیم. در واقع امام با ترسیم اهداف بلند مدت تاکید می‌کنند باید مقدمه سازی برای ظهور را فراهم کنیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همچنین خاطرنشان کرد: ما مشاهده می‌کنیم که در بدترین و سخت‌ترین شرایط که اوایل انقلاب با تحریم جدید نفتی، کاهش بودجه، خیانت مرتجعان منطقه و حضور رسمی نظام سلطه در جنگ و … نیز امام خمینی (ره) لحظه‌ای از آرمان‌های خود دست نکشیدند و حتی در پیام‌هایی که قبل از صدور قطعنامه و بعد از آن تاکید کردند عنوان می‌کنند که ما دنبال این هستیم که از ناقوس کلیساها فریاد مرگ بر آمریکا شنیده شود. بنابراین اینها نمونه‌های بارز هدفگذاری‌های بلند مدت امام خمینی (ره) است.

حجت الاسلام رستمی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) همواره بر امانتداری مسئولین نسبت به نظام و مردم تاکید داشتند، گفت: ایشان انقلاب اسلامی را امانت بزرگی می‌دانند که در اختیار مسئولین قرار داده و مسئولین باید به این امانت بزرگ واقف باشند. بنابراین این طعمه نیست بلکه امانت است و مردم نیز از دیدگاه امام خمینی (ره) ولی نعمت مسئولین هستند. به همین جهت امانتداری سنگین‌ترین وظیفه مسئولین امروز است.

وی همچنین بر تاکید بر حفظ هویت دینی انقلاب اسلامی به عنوان یکی دیگر از آرمان‌های امام خمینی اشاره کرد و گفت: این حتی لحظه‌ای کمرنگ شدن این هویت را نمی‌پذیرد و بر همگان واجب می‌داند که در پیرو الگوهای دینی و الگو کردن انبیا الهی در ترسیم و اهداف آینده تلاش کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: موضوع فرهنگ و پایه گذاری آن یکی دیگر از محورهای اصلی امام خمینی (ره) می‌باشد که همواره بر تقویت فرهنگ مبتنی بر هویت دینی در جامعه تاکید دارد و این دین مداری با توجه به مرگ معنویت در جهان امروز از اهمیت بالایی برخوردار است. به گونه‌ای که امام معنویت در ایران را زنده و همه مسلمانان را به بازگشت به دین دعوت می‌کند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) دانشگاه‌ها را محور تحول جامعه می‌داند گفت: امام همواره جوانان را به حرکت در مسیر علم و دانش دعوت می‌کند و این محور اصلی مسئولیت دانشگاهیان می‌باشد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد