×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
جدیدترین دستورالعمل اجرایی پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها اعلام شد


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس، بر اساس شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری که از سوی سازمان سنجش اعلام شده است، دانشگاه اختیار دارد حداکثر معادل ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی ـ پژوهشی دوره‌های روزانه و غیرانتفاعی دکتری خود در هر کدرشته تحصیلی را از بین دانش‌آموزختگان دوره کارشناسی ارشد داخل کشور و مورد تأیید وزارت علوم (یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد داخل که تا پایان شهریورماه سال درخواست پذیرش، دانش‌آموخته شوند) به صورت مازاد بر ظرفیت با رعایت موارد اعلام‌شده پذیرش کند.

بر این اساس باید بیش از دو سال از دانش‌آموختگی متقاضی نگذشته باشد و حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی را کسب کرده باشد.

کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان قبل از آزمون جامع دکتری و داشتن حداقل میانگین کل ۱۶ در مقطع کارشنای و میانگین کل ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد از دیگر شرایط است.

* جزئیات پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد

همچنین شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی نیز ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به این صورت اعلام شده است که داوطلب باید پس از گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی تا پایان نیم سال ششم به لحاظ میانگین کل جزو ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم‌رشته و هم‌ورودی خود باشد و حداکثر در مدت ۸ نیم سال تحصیلی دانش‌آموخته شود. 

نکات مهم مربوط به پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از اینجا قابل دریافت است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انتهای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/‌‌‌‌‌

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد