×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
بیمه سلامت: ضوابط ارائه دارو به بیماران‌ دیابتی تغییر نکرده است


به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تهران پرس؛ نوشین جزایری اظهار کرد: داروهای بیماران دیابتی برابر فهرست داروهای مورد تعهد سازمانهای بیمه‌گر پایه و با توجه به ضوابط مربوطه در اختیار این بیماران قرار می‌گیرد. بیماران دیابتی برای کنترل بیماری از داروهای خوراکی یا تزریقی استفاده می‌کنند.

وی افزود: درهمین رابطه اشکال دارویی متنوع و متفاوتی از انسولین‌های تزریقی مشتمل بر ویال یا قلم‌های تزریقی از سوی مراکز طرف قرارداد با پوشش بیمه‌ای به بیمه‌شدگان ارائه می‌شود.

رئیس گروه دارو دفتر خدمات‌ تخصصی سازمان بیمه سلامت اضافه کرد: داروهای بیماران دیابتی جزو پرهزینه‌ترین داروها برای سازمان بیمه سلامت است، به طوری که هزینه پرداختی بابت انسولین‌های قلمی، اولین رتبه را در هزینه‌های دارویی این سازمان به خود اختصاص داده است.

جزایری تصریح کرد: سهم سازمان بیمه سلامت برای انسولین‌های قلمی درسال ۹۷ بیش از ۲۳۵میلیارد تومان بوده، اما با وجود رشد فزاینده هزینه‌ها، ضوابط ارائه داروها از سال ۹۶ تاکنون تغییری نکرده و در ضوابط ارائه خدمت، هیچ محدودیتی اعمال نشده است؛ ارائه انسولین‌های قلمی منوط به ارائه مدارک و مستندات پزشکی دال بر بیماری دیابت است و این انسولین‌ها تا سقف ۷ عدد در ماه بدون محدودیت و بیش از آن با تأیید کمیته علمی تخصصی قابل پرداخت است.

رئیس گروه دارو دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، با بیان اینکه درسال ۹۷ بیش از ۱۹۵هزار بیمه شده این سازمان از انسولین‌های قلمی استفاده کرده‌اند، اظهار کرد: امروزه با شیوع به نسبت بالای بیماری دیابت در کشور، اقدامات پیشگیرانه از جمله اصلاح شیوه زندگی، بیش از پیش ضرورت خواهد داشت.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد