×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۳ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
بیانیه یک گروه فلسطینی درباره اهمیت روز قدس؛ نقطه شروع گام‌های عملی برای مقابله با «معامله قرن»»


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس به نقل از رای  الیوم، دفتر سیاسی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین امروز شنبه در بیانیه‌ای تصریح کرد بزرگداشت روز جهانی قدس که دیروز جمعه برگزار شد، نقطه شروعی برای گام‌های عملی در مخالفت با طرح معامله قرن و کارگاه‌ها و کنفرانس‌ها و نشست‌های مشکوک و مخالفت با تمام اشکال توطئه‌چینی و همدستی علیه مسئله ملی فلسطین و ملت و محور مقاومت و نیز مقابله با سیاست‌های یهودی‌سازی و سلب هویت عربی و از بین بردن جایگاه ملی و دینی شهر قدس است.

در این بیانیه آمده است روز جهانی قدس که میلیون‌ها نفر در مناطق مختلف جهان آن را گرامی داشتند، امسال در یک لحظه بسیار مهم و سرنوشت ساز در تاریخ ملت فلسطین برگزار شد و به مثابه همه پرسی مردمی در حمایت از مردم فلسطین و حقوق ملی بود.

این گروه بار دیگر بر این مسئله تاکید کرد که رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا، دشمنان واقعی ملت فلسطین و ملت‌های عربی و تمام ملت های منطقه و جهان هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است روز قدس، یک ایستگاه منحصر به فرد برای بسیج تلاش‌ها در راستای مقابله با معامله ننگین آمریکا و تلاش هایی است که هدف از آن دشمنی با جمهوری اسلامی ایران به جای دشمن صهیونیستی در تلاش برای پایان دادن به مسئله فلسطین و حذف آن از دستورکارهای عربی و بین المللی و گسترش دامنه تجاوزگری صهیونیستی و طمع ورزی های آمریکا در منطقه با حمایت برخی رژیم های مرتجع عرب است. شهروندان وارد کرد.

دفتر سیاسی این جنبش فلسطین در بیانیه خود از جمهوری اسلامی ایران، جمهوری عربی سوریه و ملت یمن و تمام کسانی که پیشگامان سنگر مقاومت فلسطین و عربی و اسلامی و حمایت از مقاومت و حقوق ملت فلسطین هستند و با طرح های آمریکایی، صهیونیستی و ارتجاع عرب مقابله می‌کنند، طرح‌هایی که سرزمین فلسطین و مقدسات و ثروت‌ها و ثبات آن را هدف قرار داده است.

جبهه مردمی فلسطین همچنین بیانیه پایانی صادره در نشست فوق العاده سران کشورهای عربی در مکه مکرمه را مردود دانست و مسابقه گذاشتن پادشاهی عربستان سعودی و بحرین با دولت آمریکا و طرح هایش علیه فلسطین و منطقه را محکوم کرد.

دفتر سیاسی جبهه مردمی در ادامه بیانیه خود آورده است آنچه در بیانیه پایانی صادره در نشست مکه آمده است، تلاش‌هایی برای وارونه نمایی حقایق میدانی و نادیده گرفتن مسئله فلسطین از طریق تلاش برای منحرف کردن جهت قطب نما از مرکز نزاع ودرگیری(نزاع با رژیم صهیونیستی) به نفع نزاعات صوری از طریق قلمداد کردن جمهوری اسلامی ایران به عنوان دشمن امت به جای دشمن اصلی و اساسی امت یعنی رژیم صهیونیستی است که نشان می دهد این رژیم های مرتجع عرب مصمم هستند در سنگر دشمنان امت عربی قرار گیرند و به دشمنی خود با حق ملت‌ها در مقاومت بر ضد اشغالگری و استعمار ادامه دهند.

در این بیانیه آمده است کارگاه اقتصادی منامه که با نظارت و ریاست آمریکا برگزار خواهد شد، تلاش مشکوکی بای تبلیغ و مشروعیت بخشی به جنایت قرن از طریق شعارهای اقتصادی به عنوان مقدمه ای برای پیشبرد معامله قرن است، این یبانیه از ملت‌های عربی خواسته است با همه تلاش‌های گمراه کردن افکارعمومی عربی و نیز با معامله قرن و پیامدهای فاجعه بار آن برای وحدت و ثبات کشورهای عربی مقابله کنند و این کار را از طریق تشکیل جبهه عربی یکپارچه بریا مقابله با معامله قرنی انجام دهند که نه تنها فلسطین و حقوق ملت فلسطین، بلکه حتی کشورها و جوامع عربی را هم هدف قرار می دهد و به دنبال افزایش هرج و مرج و از هم گسیختگی و ویرانی در این کشورها و تجزیه آن به طوری که صهیونیسم و امپریالیسم آمریکایی بر آن مسلط شوند.

دفتر سیاسی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین همچنین از همه فلسطینیان خواسته است در رویارویی با معامله قرن متحد شده و درها را به روی درگیری داخلی ببندند و تلاش‌ها را در راستای پایان شکاف و دودستگی و تحقق آشتی و بازسازی و ساماندهی موسسات ملی بر اساس شراکت به پیش ببرند به گونه ای که سبب مصونیت و استحکام جبهه داخلی فلسطینی و تقویت آن در رویارویی با معامله قرن و اهداف این طرح در حذف مسئله فلسطین شوند.

این گروه در پایان این بیانیه به روان دو شهید فلسطینی به نامه های عبدالله غیث ۱۵ و یوسف وجیه که به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در قدس اشغالی در روز جهانی قدس شهید شدند، درود فرستاده و از قشرهای مختلف مردم فلسطین که در صحن های مسجدالاقصی تجمع کردند و میلیون‌ها انسانی که در میادین وخیابان‌های کشورها و پایتخت‌های مختلف جهان، روز جهانی قدس را زنده نگه داشتند و با ملت فلسطین ابراز همبستگی و طرح های حذفی را رد کردند، تقدیر کرده است.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد