×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
ایران دبیرکل منطقه آسیا و اقیانوسیه سازمان بهداشت جهانی دام OIE انتخاب شد


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس، به نقل از پایگاه پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، بر اساس گزارشات منتشر شده OIE در انتخابات برگزار شده در روز جمعه ۳۱ می ۲۰۱۹ در صحن علنی مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی نتایج حاصله در انتخابات مناطق به رأی مجمع عمومی گذاشته شد.

مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی  عضویت ایران را در هیأت رئیسه منطقه آسیا و اقیانوسیه مورد تصویب قرار داد.

در این انتخابات، مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی با ۹۲ رأی موافق و ۱۶ رأی مخالف یا ممتنع دکتر علیرضا رفیعی‌پور رئیس سازمان دامپزشکی ایران را به عنوان دبیر کل منطقه آسیا و اقیانوسیه و خاور دور سازمان بهداشت جهانی دام انتخاب کرد.

دفتر مرکزی منطقه آسیا اقیانوسیه و خاور دور در شهر توکیو ژاپن می‌باشد. اداره این دفتر و مدیریت اجرایی منطقه آسیا و اقیانوسیه و خاور دور سازمان بهداشت جهانی دام بر عهده رئیس سازمان دامپزشکی ایران به عنوان دبیر کل منطقه ای OIE قرار گرفت.

پیام تبریک مدیرکل سازمان بهداشت جهانی دام

دکتر مونیکا الیوا مدیرکل سازمان بهداشت جهانی دام و معاونین وی با حضور در محل اسقرار هیأت دامپزشکی ایران در مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی دام انتخاب علیرضا رفیعی‌پور را به سمت دبیرکل منطقه ای OIE تبریک گفتند.

مدیرکل OIE در این دیدار ضمن برشمردن ظرفیت‌های کشور ایران اظهار امیدواری کرد که با مدیریت ایران در منطقه آسیا شاهد توسعه روزافزون در کنترل و ریشه‌کنی بیماری‌ها و اجرای برنامه راهبردیOIE در منطقه باشیم.

رفیعی پور نیز ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در طول ۲ سال گذشته و اقدامات بین‌المللی ایران گفت: کشورمان خیلی زودتر از این زمان مستحق دارا بودن پست‌های بین‌المللی در حوزه دامپزشکی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سالیان دور مرحوم رفیعی از ایران ریس مجمع عمومی سازمان OIE بود، اظهار امیدواری کرد که ایران بتواند نقش و مسئولیت برعهده گرفته را به بهترین نحو انجام دهد.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد