×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
مقدم‌فر: پروژه "معامله قرن" برای صهیونیست‌ها به "باتلاق قرن" تبدیل خواهد شد/روز قدس امسال پرش استراتژیک امت اسلامی به سمت گشایشی بزرگ


‌به گزارش خبرگزاری تهران پرس از گرگان، حمیدرضا مقدم‌فر پیش از ظهر امروز در راهپیمایی روز جهانی قدس و در جمع مردم روزه‌دار این شهر با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره ضرورت دفاع از فلسطین اظهار داشت: دفاع از فلسطین فقط دفاع از مظلومیت این ملت نیست بلکه حقیقتی است که در آن اسراری نهفته است.

وی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل به دنیال نابودی ملت‌های مسلمان به‌ویژه ملت ایران هستند، افزود: امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی، مبارزه با استکبار و کفر جهانی و نظام سلطه‌گری به سرکردگی آمریکاست. همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند هرکسی که در این روز به خیابان می‌آید به سهم خود برای امنیت کشور، امنیت ملت و حفظ دستاوردهای انقلاب تلاش می‌کند.

مقدم‌فر خاطرنشان کرد: حمایت از ملت فلسطین و حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس ریشه قرآنی و معرفتی دارد.

وی در ادامه به طرح آمریکایی صهیونیستی «‌معامله قرن» اشاره و تأکید کرد: این طرح برای ادامه حیات و نجات رژیم اشغالگر قدس و به بیانی دیگر مشروعیت بخشی و به رسمیت شناختن این رژیم جعلی است. هرچند در گذشته هم تمامی دولت‌های آمریکا از هر دو جناج جمهوری‌خواه و دموکرات، به دلیل ماهیت صهیونیستی و ظالمانه خود به دنبال حمایت و بقای اسرائیل بودند.

مشاور فرهنگی رسانه‌ای فرمانده کل سپاه معامله قرن را راهبرد حاکمیت نظام سلطه برای بقای اسرائیل دانست و خاطرنشان کرد: هرچند ظاهر این طرح صلح‌جویانه است اما در باطن طرحی برای اشغال همه سرزمین‌هایی است که فلسطینی‌ها ( کرانه باختری و بیت‌المقدس شرقی) در آن زندگی می‌کنند. هدف دیگر دولت آمریکا از طرح معامله قرن، انتقال پایتخت خود به بیت‌المقدس و مشروعیت بخشی به رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: معامله قرن شبیه طرح «‌روند صلح خاورمیانه» است که در دوره بوش پدر، کلینتون، بوش پسر و اوباما نیز پیگیری شد. هرچند آن طرح هم ظاهری صلح‌طلبی داشت و به دنبال حل مسئله فلسطین و پایان دادن به منازعات بود، اما هدف اصلی آن تمام کردن مقاومت و جهاد فلسطینی‌ها و تشکیل دو دولت صهیونیستی و فلسطین بود. آمریکایی‌ها با این کار درصدد تثبیت رژیم اشغالگر قدس و مشروعیت بخشی و به رسمیت شناختن آن بودند.

مقدم‌فر هدف اصلی در طرح معامله قرن را تشکیل دولت یهودی صهیونیستی در فلسطین تاریخی با عنوان «‌وطن قومی یهود» و به دست گرفتن همه سرزمین‌ فلسطینی‌ها دانست و اظهار کرد: در این طرح آمریکایی‌ها می‌خواهند قدس، قبله اول مسلمانان را به عنوان پایتخت خود اعلام کنند که کاملا مغایر با قطع‌نامه‌های سازمان ملل است. براساس مصوبه‌های سازمان ملل فلسطین به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شده که بخش غربی در اختیار صهیونیست‌ها و بخش شرقی نیز به عنوان پایتخت فلسطین و در دست مسلمانان قرار دارد.

وی گفت: آنان در نخستین گام می‌خواهند قدس را به جای تل‌آویو پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کنند. اقدام یکسال قبل آمریکا در انتقال سفارتخانه خود از تل‌آویو به قدس و همچنین سفر ترامپ به سرزمین‌های اشغالی نیز در همین راستا بود.

مقدم‌فر یکی دیگر از اهداف معامله قرن را حذف جمعیت مسلمانان فلسطینی عنوان کرد و افزود: اصلی‌ترین مشکل صهیونیست‌ها، جمعیت مسلمانان فلسطینی در نواز غره، کرانه باختری و داخل سرزمین‌های اشغالی است. معامله قرن پوششی برای اخراج مسلمانان فلسطینی از سرزمین‌هایشان خواهد بود.

وی معامله قرن را «‌طرح فریب» دانست و خاطرنشان کرد: هسته اصلی این طرح مبتنی بر تحرک یا توسعه اقتصادی است‌، در حالی که مسئله اصلی فلسطینی‌ها سیاسی و امنیتی است،  آمریکا می‌خواهد با پول‌های سعودی و تعیین سرزمین‌هایی در اردن و مصر طرح فریب را اجرا کند.

عضو شورای راهبردی دانشگاه آزاداسلامی با اشاره به ناامیدی صهیونیست‌ها برای جنگ با فلسطینان و شکست‌های متوالی آنان در سال‌های اخیر گفت: آنان از محاصره و جنگ با غزه ناامید هستند و می‌خواهند در طرح فریب با ایجاد شهرک صنعتی در صحرای سینا و اشتغال کاری فلسطینی‌های نوار غزه آنان را از این سرزمین بیرون کنند.

وی انحلال و حذف آژانس متولی آوارگان فلسطینی، دادن تابعیت به آوارگان فلسطینی از سوی کشورهای اروپایی به شرطی که تابعیت فلسطینی خود را فراموش کنند و عادی‌سازی روابط صهیونیست‌ها با اعراب را از دیگر اهداف طرح معامله قرن دانست و افزود: در این طرح قرار است با پول و سرزمین مسلمانان علیه فلسطینی‌ها اقدام شود، فلسطینی‌ها در این طرح حق بازگشت به سرزمین خود را نخواهند داشت و خلع سلاح حماس نیز از دیگر اهداف این طرح است.

مقدم‌فر کنفرانس منامه را نخستین گام برای رونمایی از طرح معامله قرن دانست و گفت: این کنفرانس در ظاهر پیرامون موضوعات اقتصادی و جذب سرمایه‌گذار برای کمک به معیشت فلسطینی‌ها با عنوان «از صلح تا آبادانی است» است، آمریکایی‌ها می‌خواهند با سرگرم کردن فلسطینی‌ها با پول، شرایط را برای تصاحب سرزمین‌های آنان از سوی رژیم اشغالگر قدس فراهم کنند.

وی تأکید کرد: به طور قطع اجرای این طرح فاصله ۲۵ ساله باقی‌مانده تا پایان عمر رژیم اشغالگر قدس را نزدیک‌تر می‌کند، اسرائیل مثل فرو رفتگان در باتلاقی است که هرچه دست و پا می‌زند بیشتر فرو می‌رود و به سقوط قطعی نزدیک‌تر می‌شود.

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل در حال افول و اضمحلال است، خاطرنشان کرد: تحولات منطقه خلیج فارس و فشار به ایران از سوی آمریکا با طرح معامله قرن در ارتباط بوده و هر دوی این مسئله برای آمریکایی‌ها منتهی به شکست خواهد شد.

وی ایجاد کشور یهود در فلسطین، دسترسی صهیونیست‌ها به حوضچه‌های نفتی و گازی مدیترانه و اجرای پروژه شکست خورده خاورمیانه جدید را از اهداف کلان طرح معامله قرن عنوان کرد و گفت: طرح معامله قرن نه از روی اقتدار آمریکا و رژیم اشغالگر قدس بلکه به دلیل اضطراب آنان نسبت به جریان مقاومت و حرکت پیش رونده انقلاب اسلامی است.

این کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه شمارش معکوس ۲۵ سال رژیم صهونیستی را دیوانه و خواب‌شان را آشفته کرده است، افزود: امروز آنان آشفته، عصبانی و دستپاچه هستند و هرکاری می‌کنند شعله‌های مقاومت بیشتر می‌شود. علاوه براین آنان درگیر مشکلات سیاسی و اجتماعی دردرون شهرک‌های اشغالی هستند که چالش‌های زیادی برایشان به وجود آورده است و حتی نمی‌توانند دولت تشکیل دهند.

وی با اشاره به برخی سخنان پیرامون عادی‌سازی رابطه با آمریکا از طریق مذاکره و نجات کشور خاطرنشان کرد: این افراد سرنوشت سازشکاران و ساده‌لوحان در فلسطین اشغالی و مرتجعان عربی را همچون آیینه‌ای در مقابل خود ببینند که دشمن تاکجا پیش رفته است. سرنوشت یاسر عرفات و نسخه پیشرفته‌اش محمودعباس امروز پیش چشم ما است. اینان مقاومت را قربانی و ذبح کردند فقط به این امید که آمریکایی‌ها و صهونیست‌ها ذره‌ای امتیاز و حق برایشان قائل شوند اما ببینید به کجا رسیده‌اند که امروز آنان به دنبال تشکیل دولت یهود و اشغال کل فلسطین هستند.

مقدم‌فر تأکید کرد: به طور قطع معامله قرن برای صهیونیست‌ها به «‌باتلاق قرن» تبدیل خواهد شد و زمان ۲۵ سال را به جلو خواهد انداخت و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند رژیم جعلی صهیونیستی در این منطقه ماندگار نیست و به زودی نابود خواهد شد.

انتهای پیام/ش

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد