×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
دیدار سفیر ایران با دبیرکل سازمان حقوق بین الملل خصوصی


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تهران پرس، به منظور تبادل نظر در زمینه ارتقای روابط کشورمان با نهادهای بین المللی فعال در زمینه حقوق تجاری و امور اتباع، علیرضا کاظمی ابدی سفیر کشورمان در لاهه با  «کریستف برناسکنی» دبیرکل سازمان حقوق بین الملل خصوصی (HCCH) دیدار و گفتگو کرد. 
برناسکنی با اشاره به تدوین بیش از ۴۰ کنوانسیون و سند بین المللی در حوزه حقوق بین الملل خصوصی توسط سازمان مزبور، از خبر تصویب و الحاق کشورمان به کنوانسیون لغو تصدیق مجدد اسناد خارجی (آپوستیل) به عنوان خبری مسرت‌بخش برای اتباع و بخش خصوصی یاد و خاطر نشان کرد که عضویت در این کنوانسیون یکی از شاخص های مطلوبیت یک کشور برای سرمایه گذاری خارجی محسوب می شود و در ارزیابی های بین المللی مد نظر قرار می گیرد.

وی با اشاره به سفری که به ایران داشته و ظرفیت بسیار بالای بخش حقوقی ایران، ابراز امیدواری کرد که این زمینه‌ای برای همکاری های رو به رشد آینده کشورمان با این سازمان باشد. 
سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز با تأکید بر ارتباط مستقیم فعالیت های این سازمان و کنوانسیون های مختلف آن با حقوق و رفاه احاد مردم و فعالان اقتصادی، ضمن یادآوری مفید و حتی ضروری بودن شماری از اسناد سازمان حقوق بین الملل خصوصی برای ارائه تسهیلات حقوقی و تسریع  ارتباطات بین المللی و رفع بسیاری از موانع اداری و حقوقی، اظهار داشت: با این وجود، اجرای این کنوانسیون ها از لحاظ اداری و حقوقی نیاز به تغییر فرایندهای معمول داخلی دارند؛ لذا همکاری دبیرخانه سازمان با دولت ها در مرحله بررسی کارشناسی و همچنین آمادگی برای اجرای آنها ضروری است.  
در همین راستا، در این دیدار طرفین همکاری و مشارکت سازمانهای حقوقی و نهادهای دانشگاهی کشورمان با سازمان یادشده را نیز مورد بررسی قرار دادند.

انتهای پیام/

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد