×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
نشست هم اندیشی گروه مپنا و دانشگاه علم و صنعت ایران

به گزارش تهران پرس ؛ در این نشست ابتدا دکتر فاضل رئیس دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران، گزارشی در مورد توانمندی های دانشکده راه آهن و قابلیت ها و توانمندی های این دانشکده برای ارائه کمک های علمی و پژوهشی به گروه مپنا ارائه داد و افزود: ارتباط مستمر میان دانشگاه و صنعت و به خصوص گروه مپنا می تواند مشکلات کشور در حوزه هایی مانند صنعت ریلی را برطرف کند. وی سپس پیشنهاداتی را برای افزایش شناخت متقابل و گسترش همکاری ها مطرح کرد.
در ادامه دکتر ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت، ضمن اشاره به تالیف ۴۰ درصد از پایان نامه های دانشگاه با هدف شناسایی مشکلات کشور و ارائه راهکار گفت: ما مجموعه ای از صنایع هدف را بر مبنای پتانسیل های دانشگاه و نیاز صنعت انتخاب کرده و مدیرانی را برای ارتباط بهینه با آنها انتخاب کرده ایم. از جمله این موارد می توان به مدیر ارتباط با صنعت ریلی کشور اشاره کرد. این روال، هم ارتباط ما با صنایع مختلف و هم شناسایی و برطرف کردن چالش ها را بهبود بخشیده و با توجه به انتخاب دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان نقطه کانونی ارتباط با دانشگاه ها و موسسات علمی کشور آلمان، مپنا می تواند از این ظرفیت استفاده کند.
سپس دکتر خدایی، مدیرعامل بخش حمل و نقل ریلی گروه مپنا، ضمن معرفی توانمندی ها و نیازهای این مجموعه، شرایط فعلی کشور را فرصتی برای استفاده بهینه از توانمندی های داخلی و کاهش وابستگی به خارج دانست و گفت: یکی از ضعف های صنایع ما نبود دانش فنی کافی در برخی حوزه ها است که بیشتر به موضوعات نرم افزاری و مدیریتی مربوط می شود و نه مسائل تکنیکی. دانشگاه ها و به خصوص دانشگاه علم و صنعت ایران می توانند برای کمک به حل این مشکل به ما کمک کنند. راه آهن جمهوری اسلامی نیز از استفاده از ظرفیت دانشگاه علم وصنعت ایران در این بخش استقبال می کند.
در انتها مدیرعامل بخش حمل و نقل ریلی گروه مپنا و نیز دکتر ذاکری، دکتر فاضل، دکتر ملاطفی و دکتر باقری پیشنهادات و نقطه نظرات خود را برای برگزاری جلسات مشترک و بررسی زمینه های همکاری متقابل در آینده نزدیک اعلام کردند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد