×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۸ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
پروژه دروازه غربی تهران، آغازگر تحول در منطقه۲۱ است

به گزارش تهران پرس، رحمانی شهردار این منطقه در ابتدای این جلسه هم اندیشی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت مظلومانه حضرت امیرالمومنین امام علی(ع) گفت: طبق برنامه پنج ساله دوم، به مناطق ۲۲گانه شهر تهران تاکید شده که بر روی دروازه های این کلانشهر به صورت ویژه کار کنند که در این میان دروازه ورودی غرب تهران یکی از مهم ترین این دروازه هاست.

وی در ادامه افزود: با بررسی ها و مطالعات کارشناسی صورت گرفته به دنبال تحقق این مهم هستیم تا با جانمایی فضایی مناسب بتوان امتیازاتی را نیز برای منطقه۲۱ ایجاد کرد و امید است پس از این دوره طرح به خوبی پیش رود و در مرحله اجرا به روش مشارکتی عملیاتی شود.

شهردار منطقه۲۱ با تاکید بر این نکته که چرا اصلا به وجود دروازه در شهری مانند تهران نیاز داریم، یادآور شد: در دوران گذشته دورازه ها به عنوان “نماد شهر” تلقی می شدند که با القای حس مکانی همراه بودند.

در ادامه این نشست تخصصی نیز حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: در سطح شهر تهران شش ورودی اصلی(سطح یک) و سه ورودی جانبی(سطح دو) داریم که در بین ورودی های اصلی ۶گانه، سه مورد از آنها در منطقه۲۱ یعنی در بزرگراه های شهید لشگری، فتح و اتوبان تهران-کرج واقع شده و عمده ورودی از سمت غرب به شهر تهران نیز از منطقه۲۱ می گذرد.

وی با بیان اینکه سه نقطه جهت ایجاد دروازه غربی شهر تهران پیش بینی شده، افزود: نقطه اول حومه شهر در محدوده وردآورد است، مکان انتخابی دوم در آستانه شهر بوده و یک سوم غربی منطقه۲۱ را شامل می شود و محل سوم نیز از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکز منطقه۲۱ است و در محدوده جنوب چیتگر واقع شده است.

حاجی علی اکبری با تاکید بر این نکته که “پروژه دروازه غربی تهران” آغازگر تحول در منطقه۲۱ است، خاطرنشان کرد: کارکرد این پروژه در سطح ملی بوده و به صورت فرامنطقه ای عمل خواهد کرد که آثارش در تمامی سطح شهر تهران نه فقط در منطقه۲۱، به چشم خواهد خورد.

منبع:روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱ تهران

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد