×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
یا منم بازی یا بازی خراب

اکثرا مطالبی که درمورد فتنه تغلب به معنای واقتی در کشور وجود دارد؛ برای سال ۸۸ است و به عمق این قضیه توجهی نشده که داستان تغلب فقط به سال ۸۸ برنمیگردد ؛ فتنه تغلب از اولین انتخابات مجلس خبرگان بوده تا انتخابات سال ۸۸ و این نوع گفتار ها برای نظام دیگر تازگی ای ندارد ؛ این مطلب پایین فقط گوشه ای از اراجیف این افراد در مورد تقلب در انتخابات است که از مجلس اول خبرگان و مجلس پنجم شورای اسلامی و ششم و ……تا انتخابات ۱۳۸۸ ادامه داشته. هدف از این مطالب اینکه این افراد هر وقت رای نیاوردند یا رای کم آوردند ادعای تقلب کردند.

فتنه تغلب از واقعیت تا توهم

فائزه هاشمی رفسنجانی ( دختر اکبر هاشمی رفسنجانی) در انتخابات مجلس پنجم گفت:

در انتخابات مجلس من نفر اول شدم  ولی پدرم را راضی کردند که نفر دوم خوانده شوم.
خودمان هم نفهمیدیم. مامان معتقد است که من اول بودم و آمدند با بابا توافق کردند که نتیجه اینگونه اعلام شود. اما همه این‌ها در ابهام است و هیچ چیز آن مشخص نیست. از طرفی هم نمی‌توانم بگویم این روایتی که مامان دارد غیرواقعی است. البته آقای هاشمی می‌گویند این واقعیت ندارد و قرار شد که اول آرای صندوق‌هایی اعلام شود که ایشان (آقای ناطق) در آن رأی بیشتری دارد. این شاید بعد روانی موضوع بود. اما اینکه واقعاً من اول بودم یا آقای ناطق هنوز هم نمی‌دانم.

 (مصادف با انتخابات پنجم مجلس شورای اسلامی سال۱۳۷۴)

 همچنین محسن هاشمی رفسنجانی(پسر اکبر هاشمی رفسنجانی)   پس از شکست پدرش در انتخابات مجلس ششم گفت:

پدرم درانتخابات مجلس نفر بیستم شده بود ولی آن را نفر سی ام خواندنند. هرچند که اوخیلی بیشتر از این مقدار رأی آورده بود. اصلاح طلب ها افراطی متهم به تقلب در مجلس ششم هستند از جمله تاجزاده که وزیر کشور بود.

(مصادف با انتخابات ششم مجلس شورای اسلامی سال ۱۳۷۸)

ادعای تقلب
تقلب کردن اصلاح طلب های افراطی مانند تاج زاده

 علاوه بر موارد قبلی ؛ مهدي کروبي پس از اعلام نتايج دور اول انتخابات۱۳۸۴ که حاکي شکست خود  و راه يابي هاشمي رفسنجاني و محمود احمدي نژاد به دور دوم بود طي مصاحبه‌اي مدعي شد «آرا توسط شوراي نگهبان دستکاري شده‌است». وي با انتشار نامه‌اي سرگشاده شوراي نگهبان را به «تقلب در انتخابات» متهم ساخت و چنين نوشت:

“حدود ساعت سه بامداد شنبه بيست و هشتم خردادماه که ثبت رسمي آرا در سايت انتخابات آغاز شد، تمام آمارهاي رسمي راي اينجانب را بسيار بالاتر از ساير کانديداهاي محترم نشان مي‌داد. ساعت پنج بامداد که اينجانب به استراحت پرداختم، راي بنده حدود ۲۵ درصد و راي ساير کانديداها کمتر از بيست درصد بود. در همان ساعات بعضي از دوستان با توجه به آراي شصت و هفتاد درصدي در بعضي استان‌ها، معدل بيست و پنج درصدي ثبت شده به نام اينجانب را مشکوک مي‌دانستند اما پس از حدود دو ساعت که از خواب بيدار شدم، مانند بيداري از خواب اصحاب کهف، دريافتم که همه چيز تغيير کرده‌است.”

همچنین حسين کروبي فرزند مهدي کروبي پس از شکست پدرش با انتشار نامه اي سرگشاده مدعي تقلب سازمان يافته در توسط اصلاح‌طلبان و به نفع هاشمي رفسنجاني شد. در بخشي از آن آمده است:‌ «در انتخابات سال ۸۴ پدرم بيش از ۵ ميليون راي آوردند و آقاي احمدي نژاد با اختلاف نزديک به ۶۰۰ هزار راي موفق به رفتن به مرحله دوم شد … البته بر همگان در آن زمان واضح بود که وزارت کشور دولت اصلاحات مي‌خواست رقيب ضعيفي را مقابل آقاي هاشمي به دور دوم برساند، و چشمش را به اين تقلب بزرگ بست که بتواند در نهايت آقاي هاشمي را رئيس جمهور کند.»

اکبر هاشمی رفسنجانی پس از شکست در برابر احمدی نژاد گفت :

دراین انتخابات هرچه خودشان خواستند در صندوق ها رأی ریختند و هر چه خواستند خواندند.

(مصادف با شکست اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴)

محمد هاشمی رفسجانی( برادر اکبر هاشمی رفسنجانی)   بعد از شکست برادرش دربرابر احمدی نژاد  گفت:

من معتقدم از ابزار غير رايي استفاده شد، حال اسمش را هر چه مي‌خواهيد بگذاريد من دست کاري در آرا، تعويض راي و استفاده از امکانات دولتي در انتخابات را ابزار غير رايي مي‌دانم اگر شما کشوري را به من نشان دهيد که در دو دوره انتخابات راي هفت ميليوني به هفده ميليون و راي بيست ميليوني به ده ميليون تبديل شده باشد من حرف شما را مي‌پذيرم.

(انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴)

از انتخابات مجلس ششم و ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ سال هاست می گذرد اما چندین سوال هنوز در ذهن ما مانده و آخر نفهمیدیم که کار تقلب (شما بخوانید تغلب) دست اصلاح طلب ها افراطی بوده یا کار سید اصلاحات  بوده یا آقای هاشمی رفسنجانی بود تقلب کرده یا آقای احمدی نژاد تقلب کرده یا شورای نگهبان یا وزارت کشور دوره اصلاحات ؛ به هر حال هر کدام مثل بازی های بچگانه پس از شکست ادعای تقلب برای دیگری کرده اند!

علاوه بر سال ۱۳۸۴ این جماعت بیکار ننشستند ؛ و دورباره شروع به تقلب بازی کردند.

آقای اکبر هاشمی رفسنجانی در همایش جنجالی ۳۰ سال قانونگذاری در بخشی از سخنانش درباره رأی گیری گفت: اگر مردم احساس کنند رأیشان در سرنوشت آنان بی‌اثر است و متولیانی پیدا شوند که رأی آن‌ها را هر جوری که می‌خواهند، بخوانند آنگاه دلسرد می‌شوند، چون مردم مسلمانند و هیچ وقت به کشور خیانت نمی‌کنند.
 (شش ماه و ۱۰روز مانده تا انتخابات ۲۲ خرداد سال ۸۸)

رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال ۸۸ و در جمع پرشکوه زائران امام رضا (ع)  فرمودند: تاکنون حدود ۳۰ انتخابات در کشور برگزار شده و مسئولان وقت رسماً سلامت و صحت انتخابات را تضمین کرده‌اند و به همین علت مردم تحت تأثیر حرف‌هایی که تلاش می‌کنند انتخابات ریاست جمهوری را از هم‌اکنون متزلزل و خدشه‌دار جلوه دهند قرار نمی‌گیرند.

دوباره آقای هاشمی رفسنجانی در خطبه نماز جمعه گفتند:

«مردم باید اطمینان داشته باشند که‌‌ همان رأیی که می‌دهند اثر خود را می‌گذارد.»

این روند تا جایی پیش رفت که کمیته صیانت از رأی تشکیل شد به ریاست مهدی هاشمی که صدای ضبط شده اش با نیک آهنگ کوثر که به صراحت می گوید: که ما می دونستیم که همه ما باید متحد شیم و در برابر یک نفر آقای خامنه ای بایستیم. کارایی که من کردم صد برابر بد تر از سخنرانی های شماست.

صوت لو رفته مهدی هاشمی

عفت مرعشی (همسر اکبر هاشمی رفسنجانی) در روز رأی گیری انتخابات گفت:

من از مردم می خواهند اگر در این انتخابات تقلب کردند ، بریزند تو خیابان ها. انتخاباتي وجود ندارد، مگر براي اين ها کاري دارد که راي‌ها را عوض کنند.          

عفت مرعشی

(مصادف با شکست میر حسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸)

عفت مرعشی (همسر اکبر هاشمی رفسنجانی) همچنین در جلسه دادگاه محاکمه مهدی هاشمی پسرش گفت:

انتخاباتي وجود ندارد، مگر براي اينها کاري دارد که رأي‌ها را عوض کنند.

یعنی با این حرف کاملا مشخص کرد که این افراد از اول انقلاب اعتقادی به رأی ندارند؛ حال یک سوال دارم یعنی خانوم مرعشی تنها دو دوره انتخابات در جمهوری اسلامی سالم بوده و آن هم فقط دو دوره شوهر شماست یا شوهر شما هم تقلب کرده؛ اگر شما شوهر شما هم تغلب کرده پس دیگر حرفی بریا گفتن نمی ماند و اگر نکرده “مگر برای این ها کاری دارد که رأی ها را عوض کنند” مگر می شود همه دروغ و دزد جز شوهر شما.

جالب تر اینکه خود آقای میر حسین موسوی که پس از شکستش در سال ۱۳۸۸ مردم را شورید تا به خیابان ها بیایند این بار اول ایشان نبوده که ادعای تقلب کردند.
در زمان تشکیل روزنامه جمهوری اسلامی به دست آقای میرحسین موسوی و چاپ مقاله ای به دست خانوم زهرا رهنورد در نسبت دادن تقلب به انتخابات مجلس خبرگان قانون اساسی و در ادامه می‌گوید، من این مجلس را قبول ندارم و ادامه می‌دهد که در این مجلس روحانیون سنتی آمده‌اند و این افرد قانون اساسی ما را سنتی می‌نویسند و به همین علت مجلس خبرگان قانون اساسی را قبول ندارم. حالا هم انتخابات خبرگان انجام شده است و هم امام تأیید کرده و جالب است که انتخابات در دوران دولت موقت انجام شده و ریاست مجلس خبرگان را هم حسینعلی منتظری برعهده دارد و نایب‌رئیس او، آیت‌الله شهید بهشتی بود .

همچنین متهم کردن اصل ولایت فقیه به دیکتاتوری در آن در همان سال ۱۳۵۸  واقعا موضوع را واضح می کند که این افراد از اول با ولایت فقیه مخالف بودند و نسبت تقلب دادن هم کار یک بار و دوبار ندارد و از اول انقلاب در دوره مجلس خبرگان هم این افراد تهمت می زدند و کار همیشگی شان است.

(مصاحبه با اسدالله بادامچیان ؛ روزنامه وطن امروز ؛ ۹ مرداد ۱۳۸۸)

     

قسمت جالب قضیه تغلب بازی در هر دوره انتخاباتی که کم یا اصلا رأی نمی آورند صدق می کند ولی در جایی که خودشان یا هم بازی هایشان رآی می آورد انتخابات کاملا سالم است .

اکبر هاشمی رفسنجانی:

زادترین انتخابات را در سال ۹۲ داشتیم.مردم با آرامش پای صندوق های رأی رفتند و انتخابات را برگزار کردند، بدخواه ترین انسانها نیز نمی توانند به سلامت انتخابات خرده بگیرند، حتی کسانی که جمهوری اسلامی را یکی از بدون دموکراسی ترین کشورها معرفی می کردند امروز اعتراف کرده اند که در ایران دموکراسی به صورت کامل وجود دارد.

(مصادف با پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲)

یعنی خلاصه عملکرد این افراد یک کلمه است “یا من بازی یا بی من بازی خراب”
یعنی ادعای  تقلب در جمهوری اسلامی  از دوره اول خبرگان رهبری تا مجلس پنجم، مجلس ششم ، انتخابات۱۳۸۴ و انتخابات ۱۳۸۸ وجود داشته و وجود دارد و این ادعا تا الان از دهان افرادی مثل زهرا رهنورد ، میرحسین موسوی و اکبر هاشمی رفسنجانی ، فائزه هاشمی ، مهدی هاشمی ، محسن هاشمی ، مهدی کروبی و حسین کروبی و………. شنیده شده و همه آن ها نخواستند که شکست را بپذیرند و همیشه به یک دیگر ادعای تقلب کردن ؛ می زنند.

واقعا دور از چپی و راستی یک ذره انصاف داشته باشیم این کار ها بازی سیاسی نیست پس چیه .
ای مسئولین خواهشا مردم وارد بازی های سیاسی تان نکنید ؛ این وسط تنها مردم هستند که ضربه می بینند و گرنه هم خودتان و فرزندانتان در بهترین مسئولیت ها و پست ها هستند و فقط مردم ضربه خوردند.

تنها یک نصیهت منتظر فتنه ۹۸ هم باشیم .

#کمی_انصاف_هم_آرزوست

یا حق

محمدرضا صادقی نیا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد