×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۰ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
پی بردن به میزان احتمال خودکشی با اسکن مغز انسان


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس به نقل از نیواطلس، محققان می گویند افزایش فعالیت برخی گیرنده های مغز به معنای افزایش فکر کردن فرد به خودکشی است و با اسکن مغز می توان به این موضوع پی برد.

 محققان دانشگاه ییل بر این باورند که بخش هایی از مغز نشانه هایی از فکر کردن افراد به خودکشی بعد از وقوع اختلال استرسی ناشی از آسیب روانی را بروز می دهند و با اسکن کردن مغز می توان این نشانه ها را یافت.

با توجه به افزایش نرخ خودکشی به خصوص در میان نوجوانان و جوانان آمریکایی در سال های اخیر، امید می رود بتوان از این روش برای شناسایی دقیق تر این افراد استفاده کرد.

در پژوهش تازه ای که در این زمینه صورت گرفته، سطح فعالیت یکی از گیرنده های مغزی موسوم به متاگلوتامات متابوتروپیک در پنج حد مختلف طبقه بندی شده و اختلال شدید در فعالیت آن می تواند به طور قطعی نشانه تمایل فرد به خودکشی باشد. انتظار می رود با تکمیل تحقیقات در این زمینه بتوان از روش تازه برای پیش درمان افراد مبتلا به استرس یا افسردگی پیش از آنکه بتوانند تصمیم خود را برای خودکشی عملی کنند، اقدام کرد.

پژوهشگران معتقدند بعد از شناسایی دقیق میزان احتمال خودکشی چنین افرادی، می توان با دقت بالایی برای درمان روانی آنها اقدام کرد و این سبک درمان با توجه به اطلاعات قبلی جمع آوری شده موثرتر خواهد بود.

انتهای پیام/ 

خبرگزاری تهران پرس را با جدیدترین و به روزترین اخبار دنبال نمایید

سردبیرتهران پرس

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد