وزیر کشور تشریح کرد؛

آخرین تمهیدات برای برگزاری پرشور انتخابات ۱۴۰۰

آخرین تمهیدات برای برگزاری پرشور انتخابات ۱۴۰۰
وزیر کشور گفت: طبق پیش بینی‌ها و بررسی‌های مستمر با موضوع امنیتی خاصی در بحث برگزاری انتخابات مواجه نخواهیم شد.

به گزارش تهران پرس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه مشترک هیات مرکزی اجرایی ستاد انتخابات کشور را داشتیم و هر چند وقت یکبار این جلسه برگزار می‌شود و بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد که امروز نیز در بحث امنیت انتخابات گزارش مفصلی داده شد
وی گفت: اقداماتی که از دی ماه سال گذشته در بحث برگزاری انتخابات به عمل آمده و ستاد انتخابات تشکیل و اطلس امنیت انتخابات به وجود آمدهاست، طبق پیش بینی‌ها و رصد مستمر در شرایط جاری که داریم با موضوع امنیتی خاصی در بحث برگزاری انتخابات نخواهیم بود.

 

فضلی افزود: در بحث بهداشت انتخابات نیز طبق توضیحاتی که در جلسه نیز داده شد هم تعداد شعب و هم ساعات برگزاری انتخابات را افزایش دادیم و هم شرایط بهداشتی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در تمام شعب رعایت خواهد شد و از تمام عوامل اجرایی نیز تست پی سی آر گرفته خواهد شد که باعث شیوع این بیماری نشود و ضمن اینکه فاصله گذاری اجتماعی چه در بحث عوامل اجرایی و چه در بحث اخذ رای از مردم رعایت می‌شود.

 

وزیر کشور گفت: نگرانی در باره برگزاری انتخابات در روز رای گیری وجود ندارد.

 

وی افزود: در بحث تامین برق مورد نیاز روز رای گیری ۲۴ ساعت نیز با وزارت نیرو و مخابرات صحبت شده است هیچ قطعی برقی نداشته باشیم، ضمن اینکه زمان هویت سنج‌های مجهز به باتری هستند و مشکلی در این خصوص نیز به وجود نخواهد آمد.

 

عبدالرضا رحمانی فضلی در ادامه افزود: نگرانی‌هایی در بحث کمبود تعرفه در روز رای گیری مطرح می‌شود که پیش بینی‌های لازم صورت گرفته است و کمبودی نخواهیم داشت.
وی در بحث جلوگیری از تخلف در فرآیند رای گیری انتخاباتی نیز گفت: از ابتدای رای گیری تا تجمیع نهایی آراء تمامی این فرآیند‌ها چندین بار لحاظ می‌شود و از تجارب سال‌های قبل استفاده شده است و هیچ گونه امکان تخلف و تقلب در انتخابات میسر نخواهد شد و مشکلی در این خصوص نیز پیش نخواهد آمد.

 

وزیر کشور گفت: مشارکت مردم در انتخابات موضوع مهمی است به ویژه در شرایط کرونایی فعلی که تمامی کانون‌های جمعیتی تعطیل یا با کندی و حذف فعالیت مواجه هستند که از جمله این کانون‌ها مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد هستند و اکنون دانشگاه‌های ما از نظر تبلیغات و تجمع سیاسی غیر فعال اند یا در بحث مدارس نیز با تعطیلی مواجه ایم و مساجد ما نیز اندک فعالیتی دارند.

 

وی افزود: ضمن اینکه هنوز اکثر نامزد‌های ما در شهرستان‌ها و استان‌ها ستاد انتخاباتی تشکیل نداده اند و علی رغم اینکه شیوه نامه‌های بهداشتی را برای برگزاری تجمع‌ها یا میتینگ‌های انتخاباتی در مکان‌های سرباز مجوزش صادر شده است، اما هم اکنون با کندی فعالیت مواجه هستیم و یک مورد نیز از این میتینگ‌ها گزارش یا تشکیل نشده است.

 

وزیر کشور گفت: با تلاش دستگاه‌های اجرایی شرایط و امکانات قانونی خوبی برای برگزاری انتخابات و شور و مشارکت انتخاباتی مهیا شده است.

 

 

منبع:صداوسیما

 

انتهای پیام/الف

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.