کد خبر : 343242
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 ژوئن 2021 - 8:18

از سوی وزارت کشور اعلام شد؛

نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورا‌ها

نتایج نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورا‌ها
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا گفت: این هیئت تا آخر وقت دیروز فرصت داشت آخرین مرحله رسیدگی به صلاحیت و اعتراضات داوطلبان انتخابات شورا‌ها را به وزارت کشور اعلام کند که این کار را انجام داد.

به گزارش تهران پرس، سید حمیدرضا کاظمی رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا گفت: وزارت کشور، اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها را به فرمانداری‌ها آغاز کرد و فرمانداری‌ها در جریان صلاحیت داوطلبان قرار گرفتند و تا پیش از بیستم که نخستین روز تبلیغات است به اطلاع داوطلبان خواهند رساند.
وی اضافه کرد: در شهر‌های کشور ۵۱ هزار و ۶۰۰ نفر نام نویسی کرده بودند که پس از رسیدگی هیئت‌های اجرایی در سراسر کشور و سپس هیئت نظارت استان‌ها و شهرستان‌ها در سراسر کشور، بحث در صلاحیت یازده هزار و ۳۹۷ نفر، مطرح شد که هشت هزار و ۸۵ نفر اعتراض کردند و ۶ هزار و ۳۹۸ نفر هم به هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات کشور اعتراض کرده بودند که صلاحیت هزار و ۴۷۲ نفر مورد تایید قرار گرفت و به وزارت کشور اعلام شد.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا گفت: در کل روستا‌های کشور, ۲۴۵ هزار و ۹۹۴ نفر نام نویسی کرده بودند که امروز آخرین مرحله رسیدگی به صلاحیت شورا‌های روستاهاست و پس از رسیدگی به صلاحیت ها، صلاحیت ۲۲۵ هزار و ۵۵۴ نفر مورد تایید قرار گرفته است و چهار هزار و ۳۸۸ نفر هم در سراسر کشور انصراف دادند.
کاظمی افزود: در سطح کشور در بین شهرستان‌ها و شهرها، ۸ شهر داشتیم که با توجه به تعداد کم نام نویسی کنندگان، به حد نصاب نرسید و در جلسه با وزارت کشور قرار شد برای آن تدبیری اندیشیده شود.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا اضافه کرد: برای روستا‌ها هم تعدادی ثبت نام نکرده بودند که باید پس از انتخابات با هماهنگی وزارت کشور، برای این روستا‌ها هم چاره اندیشی شود.
منبع: صداوسیما
انتهای پیام/الف
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.