کد خبر : 319155
تاریخ انتشار : شنبه 2 ژانویه 2021 - 18:47

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران عنوان کرد؛

شهیدقاسم سلیمانی؛ بهترین الگوی مقاومت و خدمت به مردم

شهیدقاسم سلیمانی؛ بهترین الگوی مقاومت و خدمت به مردم
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، شهیدقاسم سلیمانی را بهترین الگوی مقاومت و خدمت به مردم دانست و گفت: ما باید به عنوان متولی تعلیم و تربیت عهد ببندیم که این شهید بزرگوار را به مردم و دانش‌آموزان هر چه بیشتر بشناسانیم.

به گزارش خبرگزاری تهران پرس به نقل از اداره‌ اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، عبدالرضا فولادوند امروز در آیین گرامی‌داشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به شخصیت بزرگ و نامی این شهید در دنیای اسلام به بیان تاریخ مجاهدت‌های مسلمانان طی یکصد سال گذشته پرداخت.

وی اظهارداشت: استعمار پیر با نقشه‌های گوناگون، عوامل خود را در منطقه تزریق کرد و چارچوب یک حکومت غاصب و کودک‌کش به نام اسرائیل را بنیان نهاد که با اخراج فلسطینی‌ها از سرزمین مادری، تشکیل حکومت اسراییل رقم خورد.

فولادوند افزود: با ظهور اسراییل، امپریالیسم و آمریکا به خیال اینکه می‌توانند تمدن اسلامی و دستاوردهای ۱۴۰۰ ساله آن را از بین ببرند، جنگ تمدن‌ها را پایه‌گذاری کردند تا تمدن غرب را مستولی کنند اما مقاومت مسلمانان و مجاهدت روحانیان و بزرگانی که در طول یکصد سال گذشته مبارزه کردند، مانع از عملیاتی شدن این تفکر شوم آنها شد.

وی ادامه داد: هر چند حکومت اسراییل مستقر است اما با پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری نهضت امام راحل مبارزه با غاصبان نقش وسیع‌تری پیدا کرد و با حمایت انقلاب اسلامی شاهد تضعیف شدن اسراییل بودیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه استعمار به دنبال ایجاد تفرقه در دنیای اسلام و مشغول کردن آن به خود بود، اظهارداشت: در کنار ایجاد تفرقه و دشمنی، فرقه ضاله وهابیت و بهاییت را در دنیای سنی و شیعه تشکیل دادند اما با مبارزه‌ها و ایثارگری‌ها و با رهبری علما و رهنمودهای امام راحل این حرکات نقش برآب شد.

فولادوند گفت: آخرین سناریوی غرب در منطقه که تریلون‌ها دلار هزینه آن کرد، تشکیل حکومت ارتجاعی عراق و شام بود که به عنوان داعش و دست ساخته‌های استعمارگران در پی اجرای فرامین آنها بودند و بدترین جنایت‌ها را در طول تاریخ انجام دادند و کشورهای سوریه و عراق در اولین برخورد مورد هجوم قرار گرفتند.

وی افزود: همچنین برنامه‌ریزی شده بود تا هجمه بر جمهوری اسلامی نیز رقم بخورد اما با هدایت‌های داهیانه رهبری و با وجود سپاه قدس که همیشه مایه افتخار دنیای اسلام است و فرمانده دلاور آن، شهید حاج قاسم سلیمانی، نقشه استعمارگران نقش بر آب و پوزه آنها به خاک مالیده شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: این شکست آنقدر برای آنها سنگین بود که تحت عنوان تروریست دولتی، شهیدسلیمانی را ترور کردند و این لکه ننگ در تاریخ سابقه ندارد که آمریکای زبون و رئیس جمهور آن اعلام کرد ما سلیمانی را ترور کردیم اما با شهادت او طوفانی برپا شد که در ایران و تمامی کشورها شاهد آن بودیم.

فولادوند افزود: آنها از تاریخ درس عبرت نگرفتند و فکر می‌کنند با حذف فیزیکی؛ مکتب نیز حذف می‌شود اما هرچند ما شخصیت ولایتمدار، متعهد، با محبت نسبت به مردم و دلسوزی را از دست دادیم اما راه او ادامه دارد و شد آنچه رضای خدا بود.

وی ادامه داد: غرب نمی‌دانست مردم شهید سلیمانی را چقدر دوست دارند و مکتبی بنیانگذاری شد که تا نابودی صهیونیست در دنیای اسلام، جاری و ساری خواهد بود و تقاص خون ایشان را حتما خواهند داد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: در ارتباط با مباحث فلسطین، غرب به دنبال منافع خود در خاورمیانه است و در این روزها با اعزام بمب‌افکن به خیال خام خود مردم ایران را می‌ترساند اما مردم آماده هستند و دوران حمله و بزن و دررو گذشته است.

فولادوند افزود: مردم با خدای خود عهد بسته‌اند که در راه مبارزه با استعمار و فرزند ناخلف آن صهیونیست کوتاه نیایند و ما مکلف هستیم دانش‌آموزان را از نقشه و نیرنگ استمعارگران آگاه کنیم.

مکتب شهید سلیمانی عزت آفرین است

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ نیز در این آیین با اشاره به ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اظهارداشت: هفتاد درصد این بیاینه اختصاص به تشریح دستاوردهای انقلاب و دستاوردهای موجود دارد.

محسن کمریی‌زاده با بیان اینکه مکتب شهیدسلیمانی عزت‌آفرین است، افزود: شهیدسلیمانی چه کرد که انقلاب عظیم مردمی در بدرقه ایشان رقم خورد، یک انسان چگونه به این شرافت می‌رسد و چه کرده که وقتی اسم ایشان می‌آید، مشحون از عاطفه و غیرت می‌شویم. چگونه می‌شود که این شهید بزرگوار از هر رئیس دولتی عزیزتر می‌شود و حتی رئیس جمهور روسیه و روسای دولت‌ها وقت اختصاصی برای او تعیین می‌کنند.

وی ادامه داد: یک زمانی در رژیم شاهنشاهی به نقطه‌ای رسیده بودیم که امکانات انگلیسی و آمریکایی را می‌خریدیم تا جوان‌ها را برای کشتن انسان‌ها به ویتنام بفرستیم. شاه نیروی ویژه و جنگنده برای خوشایند آمریکا به ویتنام ارسال می‌کرد حتی در جنگ اعراب و اسرائیل، امکانات خود را خرج کردیم تا اسلام پیروز نشود و دفاع از اسراییل جزء نقاط تاریخ ما شناخته می‌شود.

کمریی‌زاده بیان کرد: یک زمانی در کوی و برزن، نیروهای انقلابی را شهید و در برهه‌ای در سال ۶۰، عزیزترین دارایی‌های ما را ترور کردند و تلاش کردند تا مکتب را متوقف کنند و همسایگانمان را بر علیه ما شوراندند اما به برکت حماسه و خون شهدا به نقطه‌ای رسیده‌ایم که با یاری خدا شاهد بروز و ظهور کلمه حق در جهان باشیم.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ با اشاره به اینکه امروزه در جایی قرار داریم که عمق استراتژیک آن از غرب تا دریای مدیترانه و حیات خلوت‌های اروپایی، از شرق تا کشمیر و حتی بیخ گوش آمریکا در کشورهای آمریکای جنوبی امتداد دارد، افزود: تا دیروز بدون اذن آمریکا اجازه تردد در خلیج فارس نداشتیم اما هفته گذشته آمریکایی‌ها از ترس، ناوهای جنگی خود را از منطقه خارج کردند.

وی ادامه داد: این عزت را مکتب سلیمانی و شهید فخری‌زاده برای ما به ارمغان آورده‌اند.

کمریی‌زاده اظهارداشت: آن چیزی که تمدن را شکل داده، دانش‌آموزان و سرمایه‌های ما هستند که با اعتقاد و ایمان خود مثل شهید حاج قاسم سلیمانی راه او را ادامه می‌دهند تا با امید به خدا این انقلاب به صاحب اصلی خود برسد و شاهد مدینه فاضله مهدوی باشیم.

آیین گرامی‌داشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور محسن کمریی‌زاده رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ، عبدالرضا فولادوند مدیرکل و مجتبی ولی‌پوری معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

«سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه «ابومهدی المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبی» عراق و تعدادی از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.