کد خبر : 308138
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 آگوست 2020 - 8:09

خیابان کارگر جنوبی حادثه خیزترین معبر شریانی در مرکز تهران است

خیابان کارگر جنوبی حادثه خیزترین معبر شریانی در مرکز تهران است
با تحلیل تصادفات منطقه 11 در سامانه GIS خیابان کارگر جنوبی حادثه خیزترین معبر شریانی در مرکز تهران است.

به گزارش خبرگزاری تهران پرس معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ تهران با اشاره به تحلیل تصادفات بخش مرکزی شهر تهران در سامانه GIS گفت: خیابان کارگرجنوبی با ثبت ۵۴۵ تصادف، حادثه خیز ترین معبر منطقه ۱۱ است.

سجاد زارع صفت با اشاره به ثبت آمار ۳ ساله از تصادفات هسته مرکزی تهران در سامانه GIS، گفت: در این مدت، بیش از ۴۰۰۰ تصادف در شبکه معابر منطقه ۱۱ که طول آن بیش از ۷۰ کیلومتر است؛ رخ داده که از این میزان بیش از ۷۲ درصد سوانح جرحی، حدود ۳۶ درصد خسارتی و یک درصد تصادفات نیز فوتی بوده است.

زارع صفت با بیان این که برای اولین بار در تهران، پروژه ثبت و تحلیل ۳ ساله تصادفات این منطقه با کامل ترین اطلاعات ممکن به پایان رسیده است، افزود: بیشتر تصادفات در مسیرهای عادی اتفاق افتاده که حدود ۴۰ درصد از کل آمار ثبت شده است؛ همچنین سواری با بیش از ۵۰ درصد، بیشترین خودروی مقصر در سوانح رانندگی و موتورسیکلت نیز در رتبه دوم قرار دارد.

وی ادامه داد: ۶۳ درصد از کل حوادث رانندگی در معابر شریانی درجه یک به وقوع پیوسته و خیابان کارگرجنوبی با ثبت ۵۴۵ تصادف، حادثه خیز ترین معبر منطقه ۱۱ به حساب می آید. داده های ثبت شده نشان می دهد بیشتر تصادفات ۳ سال گذشته در ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۸ بعد از ظهر رخ داده و در ساعت صفر دقیقه تا ۶ بامداد نیز بروز کمترین اتفاقات رانندگی را شاهد بوده ایم.

وی با تاکید بر این که بیشترین علت حوادث رانندگی این منطقه مربوط به «عدم رعایت حق تقدم عبور» می باشد که ۳۶ درصد از کل آمار را شامل می شود و بیشترین مقصران این حوادث نیز در گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال قرار دارند، تصریح کرد: مردان با حدود ۹۲ درصد، بیشترین مقصران تصادفات هستند و قصور تنها ۵ درصد از زنان باعث بروز سوانح رانندگی شده است. یعنی مردان ۱۷ برابربیشتر از زنان درمرکز تهران مرتکب تخلف رانندگی می شوند؛ همچنین سایر متخلفان نیز در گروه سنی زیر ۱۸ سال هستند.

وی اظهار داشت: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که ۷۰ درصد حوادث رانندگی در روز، ۹۷ درصد در شرایط آب و هوایی خشک و معمولی و غالب اتفاقات رخ داده در کاربری های مسکونی منطقه ۱۱ بوده است.

زارع صفت در خصوص تصادفات رانندگی داخل خطوط تندروی این منطقه نیز گفت: بیش از ۵۰۰ مورد حادثه رانندگی در این خطوط به وقوع پیوسته که در این بین سهم سال ۹۵ با بروز ۲۰۰ فقره تصادف نسبت به دو سال گذشته خود بیشتر است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ تهران، عدم رعایت حق تقدم عبور را بیشترین تخلفی دانست که از سوی رانندگان در خطوط تندروی این منطقه بروز کرده و افزود: از مجموع کل تصادفات ثبت شده، حدود ۱۳۰ حادثه در میدان ها بوده که حدود ۶۴ درصد از این تصادفات جرحی است.همچنین در مدت ۳ سال اخیر، در بیش از ۱۵۰۰ فقره تصادف، موتورسیکلت مقصر بوده که بیشتر راکبان متخلف در گروه سنی ۱۸ تا ۳۰ قرار دارند.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.